Pes pro všechny

Naprostá většina domácností napříč Českou republikou má doma psa. Někdo miluje malá plemena, někdo dává přednost těm větším. Při výběru psa je ale velmi důležité myslet na několik věcí, které by mohly negativně ovlivnit celou vaši rodinu, pokud vyberete špatné plemeno. Najít vhodného psa není snadné, a proto by se každý měl zamyslet nad několika věcmi, než si psa pořídí.

akita inu

Kolik na něho máte času?
Pokud nechcete psovi věnovat příliš pozornosti, zvolte takové plemeno, které ji nebude tolik vyžadovat. Studujte jednotlivá plemena a něco si o nich přečtěte. Díky tomu budete hned vědět jestli je pro vás vhodný nebo ne.

Máte děti?
Možná vás nenapadlo vyřešit si tuto otázku, ale k opravdu malým dětem je nejlepší nekupovat velké psy. Ano, spousta lidí má třeba zlatého retrívra u dětí, jenže ti jsou všeobecně známi tím, že jsou klidní. Jenže mají dlouhé chlupy a potřebují poměrně dost pohybu a vašeho času.

Jaké problémy s sebou nese dané plemeno?
Pokud jste si vybrali určité plemeno, zajímejte se také o to, jaké problémy se mohou vyskytnout během jeho života. Někteří psi jsou náchylnější třeba na potíže s klouby, některá plemena mívají problém se zuby.

Chcete nenáročného psa, který si bude rozumět s malými dětmi?
Jestli chcete psa, který si vystačí většinu dne sám, těší se víceméně dobrému zdraví po celý život a miluje malé děti, může pro vás být vhodná akita inu, která je miláčkem rodin s malými dětmi. Je nekonfliktní, mírumilovná, ale svoje území a svou rodinu si dokáže velmi dobře uhlídat.

pes akita

Chováme pouze japonskou linii tohoto skvělého psího plemene, takže pokud chcete jedny z nejlepších štěňat tohoto skvělého plemene, jste tady správně. Aktuální nabídka štěňat je vždy k dispozici na našem webu, takže hned uvidíte, jestli máme nějaké štěně volné k prodeji.
Proč si vybrat nás? Máme spoustu mezinárodních certifikátů, které dokládají kvalitu naší chovatelské stanice.