V sexualitě hrají důležitou roli i pachy a vůně lidského těla

MUDr. Radim Uzel byl uznávaný sexuolog, který publikoval své závěry i na veřejnosti v různých diskusních pořadech. Mimo jiné se zmínil o důležitém faktoru vnímání pachů a vůní na kvalitu sexuálního života mezi partnery. Týkalo se to i těch, co chtějí založit rodinu a mít zdravé potomky. Pachy a vůně lidského těla hrají velmi důležitou roli v rozpoznávání genetické výbavy jedince opačného pohlaví a je zde rozhodující, zda jsou co nejvíce odlišné od výbavy vlastní. Jinými slovy čím odlišnější geny vaší partnerky či partnera, tím větší šance pro narození zdravých, silných a odolných dětí s perfektní přirozenou imunitou.

maminka s miminkem

V této souvislosti se také zmínil o incestu, nebezpečí příbuzenských svazků (i mezi vzdálenějšími příbuznými), kdy se mohou narodit děti s vrozenými vadami a defekty, a mohou pak také prožít život v utrpení, bolesti a se závažnými chorobami.

V přírodě je to zařízeno tak, že čím více si partneři navzájem voní, rozumějme zejména svým potem, tím lépe na tom jsou. Ovšem co je také možná pro některé z vás překvapením, vůně ženského potu dovede u mužů výrazně zvedat hladinu testosteronu a posilovat sexuální uspokojení obou partnerů.

krásná žena

Ne vždy se ale daří a jste-li častěji pod tlakem a ve stresu, může se u mužů vyvinout oslabení až ztráta erekce, a to už pak nepomáhá ani přirozená vůně spodního prádla, propocené partnerčino tričko nebo vůně lehce zpocených chodidel. Tehdy je zapotřebí jít po příčinách stresu, snažit se je odstranit a vypomáhat si bylinkami, například Korejským či Peruánským ženšenem, které srazí nadbytek adrenalinu a kortizolu a naopak upraví hladinu testosteronu do normálu. Vaše milování se pak navrátí do starých kolejí, aniž byste museli koupit Viagru někde na černém trhu, s rizikem poškození zdraví, zvláště pak, chcete-li obejít svého ošetřujícího lékaře.