Pro koho je dostupné bydlení?


Kdyby si mohl každý vybrat, většina lidí by si zvolila bydlení v osobním vlastnictví. Má totiž řadu výhod oproti tomu nájemnímu. Hlavním důvodem pro volbu osobního vlastnictví je fakt, že vás z dvou nikdo nemůže vystěhovat – tedy pokud jej koupíte za hotové peníze nebo řádně splácíte úvěr. Pokud vám skončí nájemní smlouva, musíte se odstěhovat a najít si nové bydlení. Dalším problémem je také to, že zatímco u nájemního bydlení například mnoho majitel bytů a domů nepřipouští nájemníky s dětmi nebo zvířaty, u osobního vlastnictví vás nikdo omezovat nemůže.

klíč k domu

Jak přijít k vlastnímu bydlení?
Protože nemovitosti jsou dnes na svém vrcholu co se týče ceny, jsou nedostupné pro většinu lidí. Ti si už celé roky musí brát hypotéky, bez kterých by neměli šanci bydlení financovat. Banky poskytují úvěry jen minimu žadatelů, protože došlo ke zpřísnění podmínek pro její získání. Žadatelé musí mít vlastní nemovitost k rekonstrukci, stavební pozemek a nebo našetřenou určitou částku. Cesta k vlastnímu bydlení se tak nadobro uzavřela mnoha lidem.

Realitní trh se dostal do situace, kdy logiky pokles zájem o nemovitosti. Lidé na ně prostě nemají. Na druhé straně nemovitosti skupují spekulanti a developeři, kteří chtějí za nájemné opravdu velice vysoké částky. Je paradox, že zatímco podle propočtů banky by jedna rodina nedokázala splácet hypotéku, musí zvládnout platit stejně vysoký, ne-li ještě vyšší nájem.

peníze dům

Pro některé zájemce o hypotéku může být cestou americká hypotéka bez dokládání příjmů, které často zájemce o její získání limitují. Mnohé finanční domy které nemají postavení hypotéky také poskytují různé úvěry i hypotéky, a díky tomu si může hypotéku vzít více lidí. Než ale zavřete jakoukoliv smlouvu, vždycky si velice pečlivě projděte její podmínek, abyste předešli problémům v podobě nejasných ustanovení.