Takže to znamená, že ti otužilejší by již rádi do bazénu. Nu nic jim v tom nebrání, třicítky zde již byly, tak proč ne. Ovšem je http://bandzone.cz/tretistupentortury třeba všechno pořádně zkontrolovat. Ona po zimě ta voda asi nebude nejkvalitnější, že ano. Takže se musí vytáhnout na světlo všelijaké měřáky a papírky a začít. Také je třeba zkontrolovat všechny bazénové hadice i další příslušenství. Hlavní pozornost se musí věnovat čerpadlům a pochopitelně také filtraci. Ta je vlastně nejdůležitější v celém systému. A je jedno co v ní máte, zda písek nebo zeolit. Bez ní se bazén provozovat nedá.
Další věci je třeba též zkontrolovat, zda ještě vůbec fungují. A to stejnou měrou. Tedy i takové drobnosti, jako třeba plovák na tablety, nebo bazénový teploměr. Jsou to, pravda, drobnosti, bazén může fungovat i bez nich, ale proč si nedopřát určitý komfort. Bez něj je to takové mdlé.
Každá maličkost je k něčemu dobrá, i když se zdá, že tomu tak není. I ten obyčejný teploměr, který je nejmizivější položkou, co se týče ceny. Umí jen měřit teplotu, pokud máte jen ten obyčejný.
Jenže změřit teplotu vody může utnout debaty o tom, zda je teplá či studená. Děti se tím poučí o základech fyziky a pocitového vnímání. Samy se na vlastní kůže přesvědčí o tom, že teplota vody je takřka konstantní, maximálně se hne o stupeň či dva. Míněno tím léto. Ale dětem, a nejen jim se bude zdát teplota vody pokaždé jiné. Jednou budou říkat, že je teplá a podruhé, že je studená. V dešti je tato ukázka pocitové teploty nejlepší. Kůže se totiž ochladí a psychicky se také zdá, že je venku chladno. Proto jakmile skočíte do vody, zdá se vám teplejší než normálně. A je to právě ta zdánlivá maličkost, ten obyčejný malý teploměr, který vám dokáže, jak se to má s tou teplotou doopravdy.
Nuže, pokud jej třeba ještě nemáte, tak nezoufejte. Klikněte na odkaz zde v článku a objednejte si jej.