Kde se uplatní neměkčené PVC


PVC je plastická hmota, známá mnoha lidem ve formě podlahové krytiny – linolea. Toto je ovšem měkčené PVC, zcela odlišný materiál je neměkčené PVC. Nachází využití zejména v instalatérských komponentech.

Umělé zavlažování

Umělé zavlažování je velmi oblíbený technický segment instalatérského oboru zejména mezi farmáři a dalšími zemědělskými subjekty. Dnes se objevují tyto technologie i na zahradách rodinných domů a rekreačních chat a řeší se právě PVC materiálem – s pomocí potrubí a armatur, kam řadíme spojky, redukce, mufny, kříže, kolena, přechodky či ventily, například Kulový ventil PVC-U, 2x převlečené šroubení Chlorito.

jezírko s fontánou

Bazény

Technologie výroby tzv. neměkčeného PVC je lidem známa již mnoho let a za dobu svého působení přesvědčila veřejnost, že jde o zdravotně nezávadný materiál, vhodný i pro přímý kontakt s potravinami a pitnou vodou. Z tohoto důvodu se dnes využívá tento levný a dobře dostupný plast i pro technologické zabezpečení bazénů ? a vířivek.

Rozvody pitné vody

V potrubí z PVC lze rozvádět i pitnou vodu v různých typech objektů, pouze je zapotřebí dbát o ochranu proti mrazu. Rozvádění pitné vody se týká rodinných a bytových domů, kancelářských a výrobních prostor, sportovních a zdravotnických zařízení a dalších veřejných i soukromých prostor.

parková fontána

Zahradní a parkové fontány

Fontány a jezírka plní velmi důležitou roli jakožto součást městských či obecních prostranství. Je velice příjemné vyzout se z bot a projít se jen v tričku a krátkých kalhotách napříč tryskajícími gejzíry, ionizujícími ovzduší, které navozují dokonalé osvěžení v letním tropickém vedru. V těchto dnech se mnoho obyvatel města zdržuje právě zde a voda tu představuje něco jako pouštní oázu. Bez trubek z PVC by to ovšem nešlo, fontánu by nebylo možno připojit k vodovodnímu řadu a města by se stala v létě pouhou betonovou džunglí.