Co je to techwall a jak funguje


To, že starat se o bazén může být náročné, vám potvrdí snad každý jeho majitel. Pokud chceme, aby nám voda vydržela celou sezónu, je potřeba mít neustále zapnuté filtrační zařízení a také sledovat parametry vody, zvláště hladinu chloru a pH. Pokud na to jednou či dvakrát zapomeneme, máme problém. A to pro dnešního zaměstnaného člověka rozhodně není ideální.

To si samozřejmě uvědomují i výrobci bazénů. Proto se také na trh dostal Techwall bazenygluc.cz, zařízení, které by nám mělo s tímto problémem pomoci. Funguje na principu automatiky a v podstatě znamená, že se o bazén již téměř nebudeme moci starat. Jistě, zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda, tak se na něj podívejme.

koupající se dítě

Jedná se o box, který, jak již název napovídá, připevníme na zeď v blízkosti bazénu. Čím blíže, tím lépe, ovšem existuje maximální možná vzdálenost, za kterou už to nejde. Následně pak k této krabici připojíme dvě hadice, které vedou z bazénu, přičemž jedna bude vodu přivádět, druhá odvádět.

Systém, který je v Techwallu nainstalovaný, bude vodu neustále analyzovat a hlídat stanovené parametry. V případě potřeby pak sám přidá například chlor či látku na zvýšení či snížení pH. Také je možné jej použít pro ohřev vody, lze jím tedy řídit i teplotu. Díky tomu nemusíte čekat, až Slunce vodu dostatečně prohřeje, pokud nemáte vyhřívaný bazén.

čistá voda v bazénu

Samozřejmě, jak už to tak bývá, není všechno zlato, co se třpytí. Tak je tomu i v tomto případě. V první řadě je potřeba upozornit, že se jedná o poměrně drahé zařízení. Buďte tedy připraveni zaplatit poměrně velkou částku peněz. Dále je tu také nutnost dokupovat speciální náplně, jak se budou spotřebovávat, a kalibrovat měřící senzory.

Jistě, může se jednat o užitečný přístroj, jen je potřeba si uvědomit, že se jedná o novou technologii. Jako taková ještě není vyladěná a navíc stojí poměrně dost peněz. Možná bude tedy lepší počkat, až u nás více zdomácní. Pak se z ní stane skutečný pomocník.